Argentyna

Słynna ze swej niezwykłej barwności La Boca w Buenos Aires zachwyca autentycznością i artystycznym bogactwem zaklętym w tętniących życiem uliczkach. Jak każde miasto, Buenos Aires podzielone jest na dzielnice – barrios, z tym że tutaj każda z nich ma swój wyraźny, niepowtarzalny charakter. Zwiedzanie warto rozpocząć w centrum, zwanym Microcentro, będącym biznesowym sercem miasta. San Telmo to najstarsza rezydencjalna część miasta, która odgrywała wyjątkową rolę w XIX wieku. Zachowało się tu wiele przykładów architektury, muzeów, sklepów z antykami, targów z rękodziełami. Jest to miejsce, gdzie można doświadczyć autentycznej argentyńskiej kultury. Warto wybrać się na kolację, podczas której zobaczymy pokaz tango i będziemy mogli cieszyć się degustacją wina.

Polecamy całodniową wycieczke na argentyńską pampę, gdzie można obserwować życie Gauchos i poznać ich umiejętności związane z jazdą konno, rzucaniem lasso itp.

Cieszyliśmy się, że mogliśmy pokazać uczestnikom naszego wyjazdu także tę inną stronę Argnetyny i że udało nam się ich zabrać do Ziemi Ognistej, nad Kanał Beagle, w pobliżu granicy z Chile. Ushuaia jest uznawana za wyjątkowe miejsce ze względu na swoje położenie – jest ona bowiem uważana za najbardziej wysunięte na południe miasto nie tylko w Argentynie oraz Ameryce Południowej, ale także na świecie! Nazwa miasta pochodzi z lokalnego języka Indian Yámana, w którym znaczy zatoka u krańca.